Maruderzy i lokomotywy

KZ
opublikowano: 03-10-2007, 00:00

MARUDERZY

CEZ

+1,5%

Kurs czeskiej firmy odpoczywał w trakcie wczorajszej sesji po niedawnych zwyżkach na fali strategii rozwoju. Udany finisz sprawił, że wzrostowa passa została utrzymana. W ciągu ostatnich pięciu sesji wartość giganta wzrosła już o ponad 7 proc.

Prokom

-0,4%

Informatyczna spółka, jako jedyna z największych firm zgrupowanych w WIG20, wczoraj nie rosła. Słabe zachowanie jest związane z ostatecznymi decyzjami w sprawie fuzji z Asseco. Emocje inwestorów już opadły.

lokomotywy

Polimex

+4,6%

Budowlana spółka, którą zarządza Konrad Jaskóła, była wczoraj gwiazdą indeksu WIG20. Kurs rósł podczas sesji powyżej 8 proc. Pomogła poprawa nastrojów wokół sektora i zapowiedź dużych przejęć. Na zamknięciu entuzjazm nieco opadł.

GTC

+4,2%

Jeszcze kilka tygodni temu giełdy panikowały i straszono krachem na amerykańskim rynku nieruchomości. Teraz media wypełniają dobre wiadomości. Na tej fali największa firma deweloperska na GPW wyraźnie nabiera rozpędu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy