Maruderzy i lokomotywy

KZ
opublikowano: 04-03-2008, 00:00

MARUDERZY

BIOTON

-15,4%

Niezwykle rzadko notowania największych spółek spadają w ciągu dnia w dwucyfrowym tempie. Jednak akcji biotechnologicznej spółki pozbywali się także duzi gracze. Rozczarowała ich wysoka strata netto w IV kwartale.

JUTRZENKA

-14%

Z powodu straty w ostatnich trzech miesiącach zeszłego roku kurs firmy cukierniczej kierowanej przez Jana Kolańskiego mocno zanurkował. Na drodze do uzyskania dodatniego wyniku stanęły słaby dolar i drogie surowce.

Lokomotywy

ELKOP

+20%

Wycena waloru chorzowskiej spółki elektromontażowej zwiększyła się o 1 grosz, co wystarczyło, by firma stała się liderem wzrostów na GPW. Impulsem dla kupujących mogło być zatwierdzenie przez NWZA nowej emisji akcji.

BIPROMET

+9,4%

Zwiększenie w IV kwartale przychodów i zysku operacyjnego o kilkadziesiąt procent było przyczyną, dla której giełdowi gracze chętniej kupowali, niż sprzedawali akcje katowickiej spółki budowlanej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu