Maruderzy i lokomotywy tygodnia

ASZ
opublikowano: 16-07-2007, 00:00

Maruderzy tygodnia

GTC

-4,3%

W minionym tygodniu inwestorzy nie mieli litości dla dewelopera. Wiązało się to z pogorszeniem klimatu wokół całego budowlanego sektora. Ale ostatnia przecena GTC skłoniła analityków DM PKO BP do wystawienia rekomendacji „kupuj”.

BZ WBK

-3,5%

Kurs banku wpisał się doskonale w zachowanie całego rynku. W ogóle to nie był najlepszy tydzień dla całego sektora bankowego. W ciągu ostatnich pięciu sesji sumujący jego notowania indeks WIG-Banki stracił 3,4 proc.

Lokomotywy tygodnia

Lotos

+3,8%

Na spadającym rynku był to jeden z najlepiej zachowujących się blue chipów. Gdańskiej rafinerii, którą kieruje Paweł Olechnowicz, podobnie zresztą jak Orlenowi, służą rosnące ceny ropy naftowej na świecie i powrót do łask spółek surowcowych.

KGHM

+3%

To kolejny blue chip, który oparł się ostatniej fali przecen. Akcje kombinatu rosną na fali galopujących cen miedzi. Jest też inny powód. Inwestorzy chętnie kupują akcje KGHM, bo spodziewają się po spółce dobrych wyników II kwartału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu