Mastercard dopłaci sklepom online

opublikowano: 20-02-2015, 00:00

E-COMMERCE Polski oddział MasterCard ogłosił dwuletni Program Rozwoju Handlu Elektronicznego, skierowany do sklepów internetowych, udostępniających klientom płatności kartami płatniczymi i platformę płatności MasterPass.

Sklepy, które spełnią warunki uczestnictwa w programie, mogą liczyć na dopłatę rzędu 0,6 proc. wartości zgłoszonych transakcji krajowych dokonanych za pomocą produktów MasterCard. Brane pod uwagę będą wszystkie płatności realizowane kartami kredytowymi, debetowymi lub przedpłaconymi z logo MasterCard lub Maestro, zarówno bezpośrednio, jak i z wykorzystaniem portfeli MasterPass. MasterCard na takie wsparcie przeznaczył w tym roku 4 mln zł. Budżet na 2016 r. ogłosi pod koniec tego roku. Do programu można się zgłosić za pośrednictwem swoich dostawców usług płatności w sieci. MasterCard liczy, że dzięki programowi uda się zmniejszyć udział gotówki w płatnościach za zakupy internetowe, który obecnie wynosi ok. 57 proc. Wartość płatności kartą w e-commerce to zaledwie 7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu