Masterlink już nie będzie woził paczek

Marcin Bołtryk
opublikowano: 20-04-2006, 00:00

Spółka kurierska Masterlink Express zmienia nazwę. Teraz usługi świadczyć będzie pod marką DPD.

Od 2004 r. wyłącznym właścicielem spółki Masterlink Express jest holding GeoPost, należący do Grupy Poczty Francuskiej, która jest także właścicielem jednej z największych sieci logistycznych w Europie — DPD.

Krok po kroku

Firma chce wykorzystać silną pozycję marki DPD w Europie.

— Chcemy już nie tylko być znaczącym graczem na rynku polskim, ale także wykorzystać silną pozycję marki DPD w Europie i wykreować międzynarodowy wizerunek naszej spółki. Zmiana marki z Masterlink na DPD pozwoli nam skuteczniej walczyć z konkurencją oraz zwiększyć udział firmy w segmencie usług międzynarodowych — mówi Rafał Nawłoka, dyrektor generalny Masterlink Express.

Zmiana nazwy realizowana będzie stopniowo i — jak zapewniają przedstawiciele firmy — nie będzie wiązać się z żadnymi negatywnymi zmianami wewnętrznymi w spółce.

Obejmie ona stopniowo samochody i ubrania kurierskie — od kwietnia 2006 r. oraz materiały operacyjne i korporacyjne, a także oddziały — od stycznia 2007 r.

Inwestycje

Masterlink od pięciu lat odnotowuje przyrosty sprzedaży sięgające 40 proc. rocznie. Stale ma jednak wizerunek firmy krajowej, co utrudnia jej budowanie przewagi konkurencyjnej w segmencie usług międzynarodowych.

— Jestem pewien, iż stopniowa zmiana brandingu może nam przynieść same korzyści. Umocnimy naszą pozycję na rynku polskim i europejskim, zbudujemy przewagę konkurencyjną i zapewnimy sobie dalszy dynamiczny rozwój — dodaje Rafał Nawłoka.

Firma Masterlink poważnie myśli o rozwoju i inwestowaniu w Polsce. Najbliższe plany to zakup działek i budowa własnych oddziałów w największych miastach Polski, modernizacja istniejących oddziałów, wprowadzanie nowych usług międzynarodowych, inwestycje w systemy informatyczne oraz w szkolenia pracowników. Wielkość nakładów zaplanowanych na najbliższe 3 lata szacowana jest na 25 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Masterlink już nie będzie woził paczek