Czytasz dzięki

Materacowy start-up przecenił się o 40 proc.

opublikowano: 28-01-2020, 09:26

Casper Sleep, pionier sprzedaży materacy przez Internet, którego inwestorami są m.in. aktor Leonardo DiCaprio i raper 50 Cent, wycenił się przed wejściem na giełdę o 40 proc. poniżej wyceny wynikającej ze sprzedaży udziałów inwestorom prywatnym dwa lata temu, donosi Reuters.

Amerykański start-up ogłosił, że planuje sprzedaż akcji w pierwotnej ofercie publicznej po 17-19 USD, co oznacza, że wycenia się na 666-768 mln USD. Wycena na poziomie dolnej granicy stanowi zaledwie 60 proc. sięgającej 1,1 mld USD wyceny, która wynikała ze sprzedaży udziałów prywatnym inwestorom w 2018 roku. To skutek słabnącej wiary w przyszłość generujących wciąż straty spółek coraz bardziej zatłoczonej branży. Reuters wskazuje, że działający w niej brytyjski Eve Sleep, który wszedł na giełdę w 2017 roku sprzedając akcje po 101 pensów, w poniedziałek miał kurs 1,61 pensów. Agencja pisze, że niektórzy inwestorzy zaczęli rozumieć, iż boom internetowego handlu materacami może się kończyć, bo większość kupujących przez wiele lat nie decyduje się na zmianę materaca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane