Mazowiecka reprezentacja innowatorów

opublikowano: 16-12-2015, 10:41

Konkurs Innowator Mazowsza został rozstrzygnięty. Wśród najlepszych projektów są antynowotworowe testy genetyczne i inteligentna opaska

To już kolejna odsłona konkursu Innowator Mazowsza, organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego, nagradzającego innowacje tworzone przez przedsiębiorców i naukowców. 

W tegorocznej edycji, w kategorii Młoda Innowacyjna Firma, zwyciężyła spółka Warsaw Genomics. Otrzymała 25 tys. zł (brutto) za antynowotworowe testy genetyczne. Kolejne miejsca na podium zajęły firmy: Autilius Kinga Wojaczek za program do terapii dzieci z autyzmem oraz Oktawave za autorskie narzędzie IT. Dodatkowo wyróżniono spółkę Sidly, która rozwija opaskę medyczną do pomiaru istotnych parametrów życiowych.

– Większość z nagrodzonych firm wprowadzała innowacje, które mogą ratować lub co najmniej ułatwiać życie ludzi – zauważa marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

W kategorii "Innowacyjny Młody Naukowiec" przyznano dwa pierwsze miejsca. Zajęli je dr Stanisław Stopiński za pracę „Opracowanie architektury fotonicznych układów scalonych na bazie fosforku indu (InP) dla szybkich systemów odczytu danych” oraz dr Emil Tymicki za pracę „Wzrost politypu 4H na podłożu o strukturze 6H w procesie monokrystalizacji SiC metodą transportu fizycznego z fazy gazowej”.

- Nagradzamy przedsiębiorców i naukowców, bo te dwa obszary muszą się przenikać, żeby wdrażanie innowacyjności przynosiło efekty – wyjaśnia wicemarszałek Wiesław Raboszuk. 

Konkurs innowator Mazowsza organizowany jest od 2008 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Mazowiecka reprezentacja innowatorów