Mazowsze: 131 mln zł dla firm na rewitalizację

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 13-05-2018, 22:00

Na przedsiębiorców z regionu czekają nisko oprocentowane pożyczki, m.in. na remont budynków.

Na przedsiębiorców z regionu czekają nisko oprocentowane pożyczki, m.in. na remont budynków. Preferencyjne finansowanie pochodzi z programu Jessica 2. Do podziału między wnioskodawców jest 131 mln zł.

— Eksperci Banku Gospodarstwa Krajowego będą oceniać wnioski o wsparcie zwrotne. Zweryfikują tzw. wiarygodność kredytową podmiotu i dodatkowo przeanalizują wpływ inwestycji na sytuację mieszkańców w regionie. Chodzi o wyliczenie ostatecznej stawki oprocentowania dla danego projektu. Im wskaźnik jest wyższy, tym oprocentowanie pożyczki jest bliższe minimalnego — na poziomie 0,25 proc. — podkreśla Przemysław Cieszyński, członek zarządu BGK.

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Firmy mogą liczyć na niskie koszty i długą karencję w spłacie kapitału, a także na korzystniejsze niż rynkowe oprocentowanie pożyczek. Warto dodać, że pożyczki są dopasowywane do potrzeb konkretnych inwestorów.

Strumień unijnego wsparcia popłynie do przedsiębiorców, którzy realizują projekty związane z rewitalizacją obszarów zdegradowanych i modernizacją energetyczną budynków. Bank Gospodarstwa Krajowego będzie przyjmował wnioski do momentu wyczerpania budżetu programu.

20 mln zł Tyle wynosi maksymalna kwota pożyczki dla pojedynczej firmy.

Więcej informacji: Szczegóły dotyczące wsparcia można znaleźć na stronie www.mazovia.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Mazowsze: 131 mln zł dla firm na rewitalizację