Mazowsze doceni innowatorów

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 18-09-2017, 22:00

Już po raz dziewiąty mazowiecki samorząd nagrodzi przedsiębiorców i naukowców, którzy tworzą nowatorskie rozwiązania.

To już kolejna odsłona konkursu, w którym władze województwa mazowieckiego wyróżnią pionierskie projekty.

— Mazowsze to silny region, który stawia na innowacje i dąży do podniesienia konkurencyjności. Możemy to zrobić dzięki transferowi wiedzy ze środowiska nauki do przedsiębiorczości. Współpraca tych dwóch sfer jest dla nas szczególnie ważna — mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Jak podkreśla, dużą rolę w tym procesie odgrywają młode, przedsiębiorcze osoby, które uruchamiają własny biznesu lub komercjalizują swoje badania.

— Chcemy im pomóc, nagrodzić ich i wyróżnić. Temu właśnie ma służyć konkurs Innowator Mazowsza — zaznacza Adam Struzik. Konkurs jest przeprowadzany w dwóch kategoriach: Młoda Innowacyjna Firma i Innowacyjny Młody Naukowiec. Najlepszy przedsiębiorca otrzyma 25 tys. zł. Na zdobywców kolejnych miejsc czeka odpowiednio 15 tys. zł i 10 tys. zł. Natomiast najlepszy naukowiec dostanie 15 tys. zł. Nagrodą za drugie miejsce jest 12,5 tys. zł, a za trzecie — 10 tys. zł. W kategorii Młoda Innowacyjna Firma może startować przedsiębiorca, który prowadzi biznes na Mazowszu nie dłużej niż 10 lat.

Będzie oceniany za nowoczesne rozwiązania technologiczne, organizacyjne i marketingowe stosowane nie dłużej niż pięć lat. Natomiast za innowacyjne pomysły w nauce będą nagradzani naukowcy do 39. roku życia, którzy w ciągu ostatnich trzech lat uzyskali stopień doktora. Ich rozprawy powinny podejmować innowacyjną tematykę badawczą. Zainteresowani powinni składać wnioski osobiście lub przesyłać je pocztą na adres: Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Al. Solidarności 61, 03-402 Warszawa. Więcej informacji: www. mazovia.pl/konkursy--szkolenia/innowator-mazowsza/.

25.09

Do tego dnia można przesyłać zgłoszenia do konkursu Innowator Mazowsza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Mazowsze doceni innowatorów