Mazowsze ma 10 mln zł na sport

AR
opublikowano: 07-03-2018, 14:41
aktualizacja: 07-03-2018, 14:45

Urząd marszałkowski ogłosił konkurs dla gmin i powiatów, które chcą inwestować w obiekty sportowe.

W ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018” regionalne gminy i powiaty mogą uzyskać środki na budowę nowych obiektów sporotwych – informuje urząd marszałkowski. 

 – Statystki nie są najlepsze. Co trzeci uczeń nie ćwiczy na lekcjach wf-u, a unikające aktywności fizycznej polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Aby odwrócić ten negatywny trend, potrzebne są nakłady na nowoczesną, ale równocześnie atrakcyjną dla młodych ludzi infrastrukturę sportową, a to kosztuje i to sporo. Doskonale o tym wiedzą lokalne samorządy. Chcemy im pomóc w tym zadaniu – podkreśla marszałek Adam Struzik.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat regionalny samorząd na budowę, modernizację lub przebudowę obiektów sportowych na Mazowszu przeznaczył blisko 100 mln zł.

Środki z tegorocznej puli gminy i powiaty mogą zainwestować w modernizację lub przebudowę obiektów sportowych, w tym hal i boisk, siłowni plenerowych, obiektów street workout, torów rowerowych, skateparków, kortów tenisowych, przystani wioślarskich, kajakarskich i żeglarskich, lodowisk czy placów sportowo-rekreacyjnych. Wsparcie można uzyskać także na zakup i montaż trwałych urządzeń sportowych, takich jak trybuny, zaplecza szatniowo-sanitarne, ogrodzenia, oświetlenie czy piłkochwyty.

Maksymalne wsparcie może wynieść do 75 proc. kosztów kwalifikowanych zadania, nie więcej jednak niż 200 tys. zł. Nabór wniosków trwa tylko do 23 marca.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu