Mazowsze ma 10 mln zł na sport

Rogala Aleksandra
opublikowano: 11-03-2018, 22:00

W ramach „Mazowieckiego Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2018” gminy i powiaty mogą uzyskać pieniądze na budowę obiektów sportowych — poinformował urząd marszałkowski.

— Statystyki nie są najlepsze. Co trzeci uczeń nie ćwiczy na lekcjach wf-u, a unikające aktywności fizycznej polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Aby odwrócić ten negatywny trend, potrzebne są nakłady na nowoczesną, ale równocześnie atrakcyjną dla młodych ludzi infrastrukturę sportową, a to kosztuje, i to sporo. Doskonale o tym wiedzą lokalne samorządy. Chcemy im pomóc w tym zadaniu — podkreśla marszałek Adam Struzik.

Na Mazowszu jest 746 boisk, w tym 334 piłkarskich, 228 kortów tenisowych, 183 stadiony i 133 sale gimnastyczne. Oznacza to, że gdyby Mazowszanie chcieli rozegrać wojewódzki mecz piłkarski, to w jednej drużynie byłoby ponad 7 tys. zawodników. Przez kilkanaście lat mazowiecki samorząd na budowę, modernizację lub przebudowę obiektów sportowych przeznaczył prawie 100 mln zł. Pieniądze z tegorocznej puli gminy i powiaty mogą zainwestować w modernizację lub przebudowę obiektów sportowych, w tym hal i boisk, siłowni plenerowych, obiektów street workout, torów rowerowych, skateparków, kortów tenisowych, przystani wioślarskich, kajakarskich i żeglarskich, lodowisk, placów sportowo-rekreacyjnych.

Wsparcie można przeznaczyć także na zakup i montaż trwałych urządzeń sportowych, takich jak trybuny, zaplecza szatniowo-sanitarne, ogrodzenia, oświetlenie czy piłkochwyty. Maksymalne wsparcie może wynieść do 75 proc. kosztów kwalifikowanych zadania, ale nie więcej niż 200 tys. zł. Nabór wniosków trwa do 23 marca. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.mazovia.pl. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rogala Aleksandra

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu