Mazurek Chopina zabrzmi na Fiumicino

Di, PAP
opublikowano: 12-10-2015, 22:00

W terminalach na rzymskim lotnisku Fiumicino ustawiono cztery fortepiany.

Dyrekcja największego włoskiego portu lotniczego mówi, że chce, by było to jak najbardziej przyjazne miejsce dla podróżnych. Instrumenty stoją w pobliżu wyjść do poszczególnych bramek, a obok nich widnieją tabliczki z napisem: „Zagraj na mnie”.

Pomysłodawcy tej muzycznej inicjatywy wyjaśnili, że fortepiany przeznaczone są przede wszystkim dla pasażerów, którzy mogą umilić sobie oczekiwanie na odlot samolotu, grając albo słuchając koncertów w wykonaniu innych. Do końca października specjalne recitale dają tam codziennie młodzi pianiści, absolwenci konserwatoriów i szkół muzycznych, wśród nich dzieci pracowników lotniska.

Prezentują kompozycje Chopina, Brahmsa, ale także fortepianowe wariacje na temat przebojów zespołów The Beatles czy Queen. Gdy instrumenty są wolne, zasiąść może przy nich każdy i coraz więcej osób korzysta z tej możliwości.

Pomysł bardzo spodobał się pasażerom, którzy gromadzą się na minirecitalach w halach odlotów. Inicjatywie przyklaskuje też rzymska prasa, która w ostatnich miesiącach nie szczędziła krytyki lotnisku Fiumicino z powodu utrudnień, kolejek i chaosu. Teraz przyznaje, że zaczyna tam być coraz przyjemniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Di, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Mazurek Chopina zabrzmi na Fiumicino