MBE proponuje franczyzę i usługi

Jan Niewinowski
opublikowano: 12-01-2004, 00:00

Amerykański gigant rozpoczął budowę centrów usług pocztowych opartych na franchisingu.

Mail Boxes Etc. (MBE) rozwija w Polsce budowę sieci centrów usługowych dla biznesu. Pierwsze ruszyło w Katowicach, we wrześniu 2003 r.

— Uruchamiając pilotażowy punkt MBE wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych przyszłych partnerów. Pierwsze centrum MBE obok stałej obsługi pełni przede wszystkim rolę punktu wzorcowego — wyjaśnia Barbara Jelonek, dyrektor MBE w Polsce.

Projekt zainicjowany został przez katowicką firmę Parta (powstała na bazie Partexu, działającego w branży artykułów piśmienniczych). Zakupiła ona licencję franczyzową master, która daje prawo do wyłączności na przedstawicielstwo w regionie.

Mail Boxes Etc. założony w 1980 r. w USA należy do UPS. To największy na świecie franczyzodawca w zakresie usług pocztowych oraz innych usług dla biznesu i klientów detalicznych.

One-stop-shop

Oferowane przez MBE usługi pocztowe obejmują przyjmowanie przesyłek, przygotowanie i wysyłkę korespondencji seryjnej, sprzedaż znaczków pocztowych oraz udostępnienie skrytek adresowych. Klient wynajmujący skrytkę zyskuje pełny personalizowany adres do korespondencji. Można pod niego wysyłać przesyłki dowolnej wielkości. MBE proponuje również opakowanie przesyłki, usługi biurowe świadczone na zasadzie outsourcingu. Klienci mogą korzystać z dostępu do komputera wyposażonego w oprogramowanie niezbędne do wykonania prac biurowych i graficznych oraz internetu.

— Klient może w jednym miejscu przygotować publikację do druku, zlecić jej produkcję, oprawę i wysyłkę, to one-stop-shop — mówi Barbara Jelonek.

Firma ma umowy z Pocztą Polską a także z kilkoma firmami kurierskimi, dzięki czemu klienci nie ponoszą większych kosztów wysyłki niż np. bezpośrednio na poczcie.

Plany na 10 lat

MBE zakłada, że kluczowym czynnikiem rozwojowym sieci w Polsce będzie pozyskanie w ciągu najbliższych miesięcy wiarygodnych partnerów na terenie największych ośrodków miejskich. Firma Parta z Katowic posiadająca wyłączne prawo do zawierania umów franczyzowych, chce uruchomić około 70 punktów w ciągu 10 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jan Niewinowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / MBE proponuje franczyzę i usługi