MCCnet w rękach Komy

Ewa Bęczkowska
10-09-2003, 00:00

Spółka Koma, wchodząca w skład grupy Prokom, stała się posiadaczem większości udziałów krakowskiej firmy MCCnet.

Koma przejęła 51 proc. udziałów spółki MCCnet, specjalizującej się w aplikacjach mobilnych, z opcją zwiększenia udziałów do 76 proc. Przedstawiciele Komy nie chcą mówić o finansowej stronie przedsięwzięcia. Rafał Gutkowski, członek zarządu, twierdzi jedynie, że mowa tu o milionach złotych, i że od początku roku planowane było przejęcie firmy, która wzbogaciłaby ich ofertę.

Rafał Gutkowski wyjaśnia, że zaangażowanie Komy nie ogranicza się jedynie do inwestycji kapitałowej w MCCnet. Przejęcie większościowego udziału krakowskiej spółki stwarza przede wszystkim szanse na rozwój autorskich pakietów programów skierowanych do firm zainteresowanych usprawnieniem funkcjonowania działów kadr, serwisu czy sprzedaży. MCCnet koncentruje się wokół rozwijania rozwiązań mobilnych zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Opracowała protokoły transmisji polepszające jakość i podwyższające niezawodność przesyłania danych na podstawie transmisji GPRS. Oferta jest przede wszystkim adresowana do podmiotów gospodarczych posiadających mobilnych pracowników, chcących uruchomić skomplikowane systemy infolinii, planujących wzmocnić proces komunikacji z klientem czy też zastosować działania promocyjne.

Dzięki transakcji Koma chce zająć w grupie Prokom rolę dostawcy usług mobilnych, zarówno w segmencie B2B, jak i B2C. Daje to także możliwość udziału w projektach związanych z rozwojem sieci Wi-Fi oraz aplikacji IVR (interaktywna informacja głosowa).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / MCCnet w rękach Komy