Czytasz dzięki

McDonald's przetestuje „mięso” Beyond Meat

opublikowano: 26-09-2019, 13:40

McDonald’s ogłosił, że w przyszłym tygodniu przetestuje w swoich kanapkach imitację mięsa produkowaną przez Beyond Meat, donosi Reuters.

Testy obejmą 28 lokali giganta fast-food w kanadyjskiej prowincji Ontario. McDonald’s dołączy tym samym do rywali, którzy już zdecydowali się na korzystanie z „mięsa” powstającego na bazie przetworzonych roślin. Takie produkty wprowadziły już do oferty m.in. Tim Hortons, KFC i Dunkin' Brands.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Wiadomość wywołała wzrost ceny akcji Beyond Meat w handlu przedsesyjnym o ok. 10 proc. Wartość spółki wzrosła ok. trzykrotnie od jej wejścia na giełdę w maju tego roku.
McDonald’s już sprzedaje wegańskie hamburgery w Niemczech i Izraelu w partnerstwie z Nestle, które szykuje się do wprowadzenia do sklepów i restauracji w USA swojego roślinnego Awesome Burgera, przypomina Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane