Meble dmuchane z metalu

Justyna Smolińska
opublikowano: 06-06-2018, 16:43
aktualizacja: 06-06-2018, 16:44

Meble z blachy, które wyglądają jak napompowane baloniki i flagowy produkt, czyli PLOOPP - Polski Ludowy Obiekt Pompowany Powietrzem - z tego przede wszystkim znany jest Oskar Zięta, założyciel i prezes firmy Zieta Prozessdesign.

Jednak Zięta, to także technolog i wynalazca. A "balonowe" meble i rzeźby powstają dzięki stworzonej przez niego technologii FiDU, która pozwala na modelowanie przestrzenne blachy przy pomocy sprężonego powietrza lub wody. Jak wyglądały początki jego biznesu i jak firma działa teraz?

- To co jest niesamowite, z jednej strony cieszy, a z drugiej strony jest olbrzymim obciążeniem - jesteśmy jedną z nielicznych firm na świecie, która ma w sobie komorkę projektową, inżynieryjną, produkcyjną i sprzedażową, czyli od A do Z. Co jest można powiedzieć najgłupszym rozwiązaniem, bardzo trudnym rozwiązaniem. A dziś jeszcze dołożyliśmy do tego komórkę B+R, bo wierzymy w to, że technologie ktore rozwijamy mają swoje zastosowanie nie tylko w technologii designu - mówi o swojej firmie Oskar Zięta, projektant i designer podczas konferencji PB SPIN.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Meble dmuchane z metalu