Czytasz dzięki

Medale dla studentów

Barbara Warpechowska
opublikowano: 28-04-2016, 22:00

Zespół Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zdobył trzy medale podczas prestiżowych zawodów SAE Aero Design West.

Zawody dla przyszłych inżynierów branży lotniczej odbyły się w miniony weekend w Van Nuys w Kalifornii. Zespół Aero Team ILK AGH nagrodzono srebrnymi medalami za raport techniczny oraz za najlepiej punktowany lot, a także brązowymi medalami w klasyfikacji generalnej. Wszystkie trzy nagrody drużyna zdobyła w najtrudniejszej kategorii Advanced. Podczas ubiegłorocznego debiutu zdobyła trzy srebrne krążki. Na zawody należało zbudować zdalnie sterowany model tzw. samolotu udźwigowego. Oceniali je przedstawiciele amerykańskiej agencji kosmicznej NASA oraz specjaliści z koncernów lotniczych Boeing i Lockheed Martin. AGH reprezentowali modelarze z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki: Tomasz Frąk, Adrian Stępień, Sylwester Kurneta, Łukasz Wojakowski i Szymon Byrtek. Ich opiekunem jest prof. Tadeusz Uhl, kierownik Katedry Robotyki i Mechatroniki.

AGH reprezentowali modelarze z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki: Tomasz Frąk, Adrian Stępień, Sylwester Kurneta, Łukasz Wojakowski i Szymon Byrtek (na zdjęciu). Ich opiekunem jest prof. Tadeusz Uhl, kierownik Katedry Robotyki i Mechatroniki.
Zobacz więcej

SREBRNA DRUŻYNA:

AGH reprezentowali modelarze z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki: Tomasz Frąk, Adrian Stępień, Sylwester Kurneta, Łukasz Wojakowski i Szymon Byrtek (na zdjęciu). Ich opiekunem jest prof. Tadeusz Uhl, kierownik Katedry Robotyki i Mechatroniki. ARC

Rywalizację podzielono na trzy części: Micro, Regular i Advanced. W tej ostatniej kategorii liczy się uniesienie przez samolot jak największej masy i precyzyjne zrzucenie ładunków na cel. Jedynym ograniczeniem konstrukcji samolotu był napęd — musiał to być silnik spalinowy o pojemności nie większej niż 7,5 cm sześc. Zawody SAE Aero Design West organizowane są od 30 lat przez Society of Automotive Engineering. W tym roku w rywalizacji wzięło udział ponad 70 drużyn z całego świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku, Chin, Indii i Turcji. Z Polski na zawodach w Kalifornii wystartowały również Politechnika Warszawska (zdobywając kilka złotych medali), Politechnika Poznańska oraz Politechnika Rzeszowska.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane