Mediatel doceniony

KL
opublikowano: 07-07-2009, 00:00

AmerBrokers rekomenduje kupno akcji telekomu. Kurs ani drgnął.

AmerBrokers rekomenduje kupno akcji telekomu. Kurs ani drgnął.

Analitycy AmerBrokers wycenili akcję Mediatela na 11,63 zł. To prawie o 30 proc. więcej niż kurs w dniu wydania rekomendacji. Wydali także zalecenie "kupuj".

Robert Kurowski z AmerBrokers zwrócił uwagę, że wyniki grupy w ostatnich miesiącach były mniej wrażliwe na efekty spowolnienia gospodarczego, które dotknęło operatorów stacjonarnych. Autorzy raportu prognozują, że na koniec roku spółka będzie mieć 10,53 mln zł zysku netto. Zysk operacyjny ma wynieść 15,1 mln zł (sama spółka podawała, że będzie miała 195 mln zł przychodów i 22,5 mln zł EBITDA). Według analityków, w 2010 r. przychody Mediatela mają wzrosnąć do 214,5 mln zł, a w 2011 r. — 225,2 mln zł. Podstawą prognoz była bieżąca projekcja wyników na 2009 r. oraz spodziewany pozytywny wpływ wzrostu przychodów z przejęcia amerykańskiej spółki Velvet.

— Uważamy, że spółka jest warta nawet więcej, ale biorąc pod uwagę koniunkturę można uznać, że cena określona przez AmerBrokers to dobra wiadomość — mówi Marcin Kubit, prezes Mediatela.

Jego zdaniem, dobra rekomendacja może w dłuższym okresie zwiększyć zainteresowanie inwestorów indywidualnych.

Przeszkodą może być jednak niska płynność.

— Zdajemy sobie sprawę, że tak jest. Rozważamy emisję, skierowaną zarówno do inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Zapewniłaby nam finansowanie na dalszy rozwój i poprawiła płynność — mówi Marcin Kubit.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu