Mediatel widzą dużo większy

KL
opublikowano: 03-09-2007, 00:00

Nowy udziałowiec, nowy zarząd, a wkrótce także nowa strategia. Telekomunikacyjny operator ma wreszcie wyjść na plus.

Nowy udziałowiec, nowy zarząd, a wkrótce także nowa strategia. Telekomunikacyjny operator ma wreszcie wyjść na plus.

Od 1 września prezesem Mediatela jest Zbigniew Kazimierczak, który został także inwestorem spółki (ma prawie 10 proc. udziałów). Pracował kilka lat w Energisie, gdzie zajmował się współpracą z innymi operatorami do czasu, gdy firmę przejął GTS. Następnie trafił do Premium Internet — firmy, którą w ubiegłym roku przejęła Netia. Z kolei wiceprezes Jacek Niedziałkowski pracował m.in. w PTC, Netii i dla British Telecom. Teraz obaj chcą wykorzystać doświadczenie, by poprawić pozycję Mediatela na polskim rynku.

— Widzimy w spółce duży potencjał. Ma solidne fundamenty, własną infrastrukturę i niskie koszty — mówi Jacek Niedziałkowski.

Mediatel zajmuje się m.in. świadczeniem usług telefonii internetowej, dostępu do internetu oraz usług głosowych. W przyszłości ma zwiększyć aktywność na rynku hurtowym oraz postawić na usługi dodane. Szczegółów nowy zarząd jeszcze nie ujawnia.

— Dopiero weszliśmy do spółki i zaczęliśmy pracować nad strategią — wyjaśnia wiceprezes.

Zostanie ona przedstawiona nowej radzie nadzorczej, którą akcjonariusze mają wybrać na walnym 28 września.

— Najważniejsze dla nas jest osiągnięcie break event point. Najlepiej jeszcze w tym roku — mówi Jacek Niedziałkowski.

W drugim kwartale firma miała 689 tys. zł straty netto. Według wiceprezesa, w trzecim powinna już wyjść na zero, a czwarty kwartał mógłby przynieść zysk, który pokryje stratę z pierwszego półrocza. To na razie jednak nieśmiałe plany, a nie twarde prognozy.

— W ciągu najbliższego tygodnia zweryfikujemy wartość tych założeń — zastrzega Jacek Niedziałkowski.

Słabe wyniki w pierwszym półroczu wynikały m.in. z problemów z rozliczeniami z Telekomunikacją Polską (TP) i PTC. Na razie Mediatelowi udało się podpisać w lipcu porozumienie w sprawie jednego ze sporów z TP. W sierpniu doszło do ugody z PTC.

W dłuższym terminie Mediatel ma stać się jednym z najbardziej liczących się graczy na polskim rynku telekomunikacyjnym. Aby to osiągnąć, możliwe będą akwizycje i nowa emisja akcji. Władze zastrzegają jednak, że to na razie niektóre z rozważanych opcji. Przypomnijmy, że niedawno Mediatel rozmawiał na temat połączenia z operatorem Długie Rozmowy. Do fuzji jednak nie doszło, spółki zapowiedziały jednak nawiązanie współpracy operacyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mediatel widzą dużo większy