Medicalgorithmics przejmuje za oceanem

KZ
opublikowano: 16-10-2015, 07:37

Medicalgorithmics za 34,1 mln USD przejmie 75 proc. udziałów w spółce Medi-Lynx Cardiac Monitoring.

Umowa ma charakter warunkowy. 

"Medi-Lynx prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług diagnostyki medycznej za pomocą zaawansowanej technologii monitorowania kardiologicznego - systemu PocketECG dostarczanego przez Emitenta. Działalność prowadzona jest na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki" - podano w komunikacie.

Umowa została zawarta pod warunkiem zawieszającym, że spółka AMI Monitoring, Inc. z siedzibą w McKinney, Texas, USA ("AMI") nie skorzysta oraz nie wykona przysługującego jej prawa pierwokupu nabycia udziałów w spółce Medi-Lynx wynikającego z Umowy Aliansu Strategicznego zawartej pomiędzy Emitentem a Zbywcą oraz zobowiązań Zbywcy w stosunku do AMI.

"Terminy do skorzystania oraz wykonania przez AMI przysługującego jej prawa pierwokupu wynoszą odpowiednio trzydzieści (30) dni od dnia doręczenia AMI zawiadomienia o zawarciu przedmiotowej umowy, które to doręczenie nastąpi w dniu 15 października 2015 r. oraz do stu dwudziestu (120) dni od złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa pierwokupu" - dodano.

Strony ustaliły cenę za Udziały w wysokości 34,1 milionów USD.

W okresie czerwiec 2014-czerwiec 2015 r. przychody Medi-Lynx wyniosły 32,7 mln USD, a EBITDA 12,5 mln USD. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu