Medycyna Rodzinna może trafić na GPW w 2007 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-10-2005, 20:35

Medycyna Rodzinna, która należy do Enterprise Investors, rozwija sieć przychodni i poprawia wyniki finansowe. W 2007 roku możliwe jest wejście spółki na warszawską giełdę, choć nadal niewykluczona jest jej sprzedaż inwestorowi.

Medycyna Rodzinna, która należy do Enterprise Investors, rozwija sieć przychodni i poprawia wyniki finansowe. W 2007 roku możliwe jest wejście spółki na warszawską giełdę, choć nadal niewykluczona jest jej sprzedaż inwestorowi.

"Rozważamy wejście na GPW, ale celem pierwszoplanowym jest realizacja planu rozwoju i poprawa wyników spółki (...)" -  powiedziała PAP prezes Medycyny Rodzinnej Małgorzata Kowalska.

"W tym roku planujemy osiągnięcie 1,5 mln zł zysku na poziomie operacyjnym, ale na poziomie netto jeszcze będzie strata. Dopiero w 2006 roku chcielibyśmy wyjść na zero lub najlepiej osiągnąć zysk netto. Dlatego prawdopodobny debiut może nastąpić w 2007 roku" - dodała.

Kowalska zaznaczyła jednak, że sposób wyjścia z tej inwestycji funduszu venture capital nie został jeszcze przesądzony i możliwa jest sprzedaż spółki inwestorowi.

W 2004 roku przychody ze sprzedaży Medycyny Rodzinnej wyniosły 36 mln zł, w tym roku mają przekroczyć 40 mln zł.

Medycyna Rodzinna ma sieć poradni w Polsce, zapewniającą opiekę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia odpłatnie oraz usługi medyczne dla zakładów pracy. Połowa przychodów firmy pochodzi z NFZ, druga połowa to usługi odpłatne. W skład Grupy wchodzi 16 poradni w całym kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane