Medyczny smartfon rozbudził wyobraźnię

AT
27-07-2012, 00:00

Medicalgorithmics zebrał z małej giełdy prawie 56 mln zł. To rekordowa emisja w 2012 r.

Małe przenośne urządzenie Pocket ECG, które przez całą dobę monitoruje pracę serca, przekonało inwestorów. W ramach emisji prywatnej na NewConnect Medicalgorithmics, spółka telemedyczna, pozyskał blisko 56 mln zł. To największa emisja na małej giełdzie w 2012 r. Choć miała być jeszcze większa — we wcześniejszych komunikatach Medicalgorithmics wspominał o 70, a nawet 110 mln zł. Zebranie takiej kwoty nie udało się dotychczas żadnej notowanej na małej giełdzie spółce z obszaru biomedycyny.Wcześniej rekordzistą był Biomed Lublin z 35 mln zł.

— Zrealizowaliśmy 75 proc. emisji, co — biorąc pod uwagę jej skalę i obecną niepewną sytuację makroekonomiczną — uważam za duży sukces — mówi Marek Dziubiński, prezes i założyciel Medicalgorithmics.

Do spółki wejdzie 20 nowych inwestorów, wśród których dużą grupę stanowią OFE. Za ich pieniądze spółka będzie kontynuowała ekspansję w Ameryce. Na oku ma kilka podmiotów działających na rynku Cardiac Safety, z wyceną na poziomie 10-20 mln USD. Amerykańskie spółki na zlecenie dużych koncernów farmaceutycznych monitorują, jak serce pacjenta reaguje na nowy lek.

Zdaniem Marka Dziubińskiego, światowy rynek Cardiac Safety jest bardzo perspektywiczny. Według szacunkówspółki, jest on wart 1,7 mld zł, z czego większość przypada właśnie na USA. Dla warszawskiej spółki już dzisiaj jest to kluczowy rynek, generujący większość przychodów, które jeszcze się zwiększą, gdy w 2013 r. do grupy dołączy nowy nabytek. Po zakończeniu transakcji telemedyczna spółka planuje przeskoczyć z małej giełdy na dużą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Medyczny smartfon rozbudził wyobraźnię