Megadywidenda Handlowego

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 18-07-2005, 00:00

Już w połowie marca deklaracje zarządu Banku Handlowego o przeznaczeniu na wypłatę dywidendy 1,5 mld zł spowodowały skokowy wzrost kursu. Potem, w drugiej połowie czerwca, notowania przy dużych obrotach po raz kolejny mocno zwyżkowały, kiedy Komisja Nadzoru Bankowego wyraziła zgodę na wypłatę specjalnej dywidendy.

Akcjonariuszom, którzy będą posiadali papiery na rachunkach w poniedziałek 25 lipca, Handlowy wypłaci 11,97 zł na akcję (z czego 8,8 zł to wypłata specjalna). Z tego powodu kurs będzie następnie skorygowany o wartość dywidendy. Zakładając, że wzrosty na rynku jeszcze potrwają, skorzystanie z wypłaty może okazać się dla posiadaczy akcji opłacalne. Świadczy o tym zachowanie kursów innych spó- łek, które wzrosły w krótkim czasie do poziomów sprzed terminu ustalenia prawa do dywidendy. Piątek był kolejnym dniem ponadprzeciętnych obrotów — w umówionych transakcjach właściciela zmieniło ponad 1 mln akcji po 73,1 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Megadywidenda Handlowego