Megaron przesuwa plany

ANP
opublikowano: 23-02-2009, 00:00

Producent chemii budowlanej wstrzymał nie tylko marsz na giełdę ale również planowane inwestycje.

Producent chemii budowlanej wstrzymał nie tylko marsz na giełdę ale również planowane inwestycje.

Megaron, który specjalizuje się w produkcji i dystrybucji chemii budowlanej, tuż przed spodziewanym zatwierdzeniem prospektu emisyjnego zdecydował o wstrzymaniu procedury wejścia na główny rynek giełdy.

— Uznaliśmy, że nie ma szans na uplasowanie emisji ze względu na kryzys na rynku kapitałowym oraz na pesymistyczne rokowania dla branży budowlanej. A upublicznienie bez oferty nie jest naszym celem — mówi Piotr Sikora, prezes Megaronu.

Spółka planowała debiut w tym kwartale. Chciała zdobyć 15 mln zł na rozbudowę zakładu pod Szczecinem i zwiększenie mocy.

— Przesuwamy te plany. Jest szansa, że dostaniemy wkrótce pozwolenie na rozbudowę, ale nie wiem, kiedy mogłaby ruszyć — przyznaje szef Megaronu.

Spółka na razie nie odczuwa bezpośrednich skutków kryzysu.

— Prawdopodobnie recesja dotknie branżę chemii budowlanej nieco później. Zakładam, że nowe inwestycje będą jednak kończone. Gorzej z remontami. Wiele osób może z nich rezygnować — wyjaśnia Piotr Sikora.

W ubiegłym roku spółka miała blisko 1 mln zł zysku netto i 26 mln zł przychodów. Prezes Megaronu nie podaje tegorocznych szacunków. Wbrew obawom o słaby początek roku, firma miała w styczniu 2,2 mln zł przychodów (więcej niż zakładano). Luty również może zakończyć się przekroczeniem szacunków. Problemem jest jedynie eksport, który w tych miesiącach był równy zeru. Jak wyjaśnia prezes, na Ukrainie, na którą Megaron eksportuje najwięcej, zbankrutowało wiele firm, a to spowodowało załamanie sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane