Czytasz dzięki

Meininger wchodzi do Polski

Hotelarze z Niemiec podpisali umowę na zagospodarowanie budynku w centrum Warszawy. Na celowniku mają Gdańsk i Kraków.

Na polskim rynku hotelarskim pojawił się nowy gracz: Meininger. Grupa wywodzi się z Niemiec i prowadzi hotele klasy ekonomicznej adresowane do rodzin, osób podróżujących biznesowo i niskobudżetowych podróżników. Warszawski hotel będzie pierwszym obiektem sieci w Polsce i drugim w Europie Środkowo-Wschodniej, po hotelu w Budapeszcie. Otwarcie planowane jest na 2022 r. Firma nie ujawnia dokładnej lokalizacji inwestycji.

— Budynek, w którym będzie działać hotel, już istnieje. Planujemy zmodernizować go od podstaw, aby do końca 2022 r. znalazło się w nim 151 pokoi wyposażonych łw 456 łóżek — mówi Doros Theodorou z grupy hotelowej Meininger, dodając, że pracerozpoczną się po uzyskaniu pozwoleń. Firma informuje, że pojawienie się na polskim rynku było jej celem już od dłuższego czasu.

— Rozwój gospodarczy Polski sprzyja zwiększonej liczbie inwestycji zagranicznych. Rozkwita w szczególności stolica. Dzięki dobrze rozwiniętemu transportowi publicznemu w 2018 r. Warszawa przyjęła ponad 17 mln pasażerów, zyskując coraz większe znaczenie jako najważniejszy węzeł komunikacyjny w Europie Środkowo-Wschodniej. To wszystko sprawia, że staje się topowym adresem na mapie Europy — mówi Hannes Spanring, dyrektor generalny w Meiningerze.

Warszawski hotel nie będzie jednym w kraju. W planach są już kolejne miasta.

— Istnieje wiele miejsc odpowiadających charakterystycznej koncepcji naszych hoteli. Lukratywne wydają nam się zwłaszcza Gdańsk i Kraków — dodaje dyrektor generalny w Meiningerze.

OKIEM EKSPERTA

Głód hoteli ekonomicznych

KAROL WEBER, ekspert hotelowy i autor bloga enjoyyourstay.pl

Warszawski Meininger będzie pierwszym w Polsce sieciowym obiektem, który zaoferuje połączenie hotelu z hostelem — hybrydę komfortu oferowaną w hotelach z elastycznymi przestrzeniami wspólnymi znanymi z hosteli. Polska ma szeroką ofertę hoteli klasy średniej i premium. Nieco słabiej jest z ofertą nowoczesnych, ekonomicznych hoteli, na które jest spore zapotrzebowanie. Zauważają to marki zagraniczne, jak np. niemiecki MotelOne, który pierwsze pokoje otworzył w lipcu tego roku i planuje kolejne. Na warszawskiej Woli już wkrótce niskobudżetowe pobyty zaoferuje marka A&O.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane