Meller: mam nadzieję, że ruszy eksport do Rosji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-11-2005, 18:06

Minister Spraw Zagranicznych Stefan Meller powiedział w piątek, że ma nadzieję, iż ruszy eksport polskiego mięsa i produktów roślinnych do Rosji. Meller, który w czwartek wrócił z Moskwy, jest zdania, iż w Rosji jest wola "zakończenia całej sprawy".

Minister Spraw Zagranicznych Stefan Meller powiedział w piątek, że ma nadzieję, iż ruszy eksport polskiego mięsa i produktów roślinnych do Rosji. Meller, który w czwartek wrócił z Moskwy, jest zdania, iż w Rosji jest wola "zakończenia całej sprawy".

    Jak wyjaśnił, w czwartek przed jego wylotem z Moskwy władze rosyjskie zgłosiły chęć rozpoczęcia rozmów w sprawie zakazu importu polskich produktów, o ile nasze władze zapewnią o tym, że będą ścigały osoby łamiące przepisy eksportowe.

    Meller poinformował, że rozmawiał już w tej sprawie z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofem Jurgielem, który "wysyła stosowną odpowiedź do swojego rosyjskiego odpowiednika".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane