Mercor poprawia marże

KSA
opublikowano: 14-11-2007, 00:00

Producent zabezpieczeń przeciwpożarowych pochwalił się wynikami i obiecał rychłą finalizację akwizycji.

Producent zabezpieczeń przeciwpożarowych pochwalił się wynikami i obiecał rychłą finalizację akwizycji.

Mercor, który wytwarza drzwi przeciwpożarowe i systemy oddymiania, poprawił wyniki. Skonsolidowane przychody były w III kwartale o 19 proc. wyższe niż przed rokiem i wyniosły 75 mln zł. Inwestorów powinien przede wszystkim cieszyć szybszy wzrost zysków. Skonsolidowany wynik operacyjny poprawił się o 68 proc., do 10,3 mln zł. Na czysto grupa zarobiła w III kwartale 9 mln zł, o 78 proc. więcej niż w III kwartale 2006 r. Gdyby wynik skorygować o zdarzenie jednorazowe, jakim było rozwiązanie w 2006 r. rezerwy na karę podatkową w Hasilu, grupa zanotowałaby 91-procentowy wzrost zysku netto.

— Przed debiutem zapowiadaliśmy, że spadek marż, widoczny w II kwartale, uda się zahamować. Nie zawiedliśmy inwestorów — triumfuje Marian Popinigis, prezes Mercora.

Zarząd podkreśla, że na poprawę marż wpłynął m.in. rosnący popyt na produkty spółki, który umożliwił podwyżki cen. Rezultaty przyniosła optymalizacja produkcji w Hasilu.

Mercor nie publikował prognoz na ten rok, ale spodziewa się również bardzo dobrych wyników z IV kwartału.

— Sytuacja jest sprzyjająca. Szczególnie w Hasilu obserwujemy kumulację dużych zamówień pod koniec roku — mówi Krzysztof Krempeć, wiceprezes Mercora.

Część pieniędzy z oferty Mercor wyda na zagraniczne przejęcia. Prowadzi zaawansowane rozmowy z czterema firmami w czterech krajach.

— Jesteśmy już bardzo blisko celu. Finału spodziewamy się na początku przyszłego roku — mówi Krzysztof Krempeć.

Możliwe są dwie transakcje: zakup większego i mniejszego podmiotu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane