Merkel wycofuje się z planu ostrego lockdownu w święta

opublikowano: 24-03-2021, 11:40

Pod wpływem powszechnej krytyki kanclerz Angela Merkel porzuciła plan wprowadzenia podczas świąt wielkanocnych ostrego lockdownu, dowidział się nieoficjalnie Bloomberg.

Merkel wycofała się z pomysłu zaostrzenia restrykcji na okres pięciu dni, obejmującego święta wielkanocne, podczas zwołanej pilnie wideokonferencji z szefami krajów związkowych, twierdzą źródła agencji.

Bloomberg pisze, że propozycja ścisłego lockdownu w święta, zgłoszona podczas przeprowadzonej wcześniej w tym tygodniu wideokonferencji z premierami landów, była dla nich zaskoczeniem i wywołała wątpliwości co do sposobu realizacji.

Angela Merkel, fot. Bloomberg
Angela Merkel, fot. Bloomberg

Na oddziałach intensywnej opieki w niemieckich szpitalach jest obecnie ponad 3,1 tys. chorych. Oznacza to, że zajętych jest tam 85 proc. łóżek. Gernot Marx, szef niemieckiego stowarzyszenie intensywnej opieki medycznej DIVI wskazywał, że tak wysoki odsetek jest powodem do obaw. Wyrażał nadzieje, że dzięki zaostrzeniu lockdownu w święta pomoże systemowi opieki zdrowotnej uniknąć problemu braku możliwości pomocy chorym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane