Metro zainwestuje około 200 mln zł

Mariusz Ociesa
opublikowano: 28-01-1999, 00:00

Metro zainwestuje około 200 mln zł

50,4 mln zł zapłacił za 16 hektarów położonych na wrocławskim Muchoborze niemiecki koncern Metro AG, który planuje budowę kolejnego centrum handlowego. Całość wrocławskiej inwestycji sięgnie prawdopodobnie ponad 200 mln zł (100 mln DEM).

Metro było jedyną firmą, która przystąpiła do przetargu ogłoszonego przez zarząd miasta. Cenę wywoławczą określono na 42 mln zł. Niemcy zaproponowali o ponad 8 mln zł więcej i to wystarczyło. Dwa razy większy teren po byłej cukrowni Klecina sprzedano niedawno za 42 mln zł. Świadczy to o wzroście zainteresowania inwestycjami we Wrocławiu.

W nowym centrum handlowym zlokalizowane będą sklepy dużych światowych sieci. Swój hipermarket postawi Real. Praktiker otworzy sklep z materiałami do majsterkowania, odzież będzie można kupić w sklepie Adlera, a buty w Reno. Prace zaczną się tuż po załatwieniu wszystkich formalności. Inwestycja położona jest tuż przy ulicy Klecińskiej, która w przyszłości ma być częścią wrocławskiej obwodnicy śródmiejskiej. MO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Ociesa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Metro zainwestuje około 200 mln zł