Microsoft i Unilever dołączają do paktu klimatycznego Amazona

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 09-12-2020, 17:01

Microsoft i Unilever zdecydowały się dołączyć do zobowiązania klimatycznego podjętego przez Amazona. Celem jest osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych do 2040 roku.

Dwaj giganci technologiczni z Seattle i rywale w zakresie przetwarzania w chmurze i oprogramowania biznesowego, spędzili ostatnie dwa lata na ogłaszaniu coraz dalej idących celów klimatycznych. W środę Microsoft poinformował, że podpisał pakt Climate Pledge zaproponowany przez Amazona wraz z Unileverem i kilkoma innymi podmiotami.

Lucas Joppa, dyrektor ds. ochrony środowiska w firmie Microsoft, powiedział, że poprzednie zobowiązania producenta oprogramowania już wykraczają poza zakres Climate Pledge, ale ważne jest, aby wysłać sygnał innym dużym firmom. Do tej pory do uzyskania zerowej emisji gazów cieplarnianych zobowiązało się mniej niż 5 proc. spółek z listy Fortune 500.

Wraz z Microsoftem i Unileverem pakt podpisały m.in. Coca-Cola European Partners, największa pod względem przychodów firma butelkująca Coca-Colę, operator turystyczny Harbour Air oraz fiński koncern naftowy Neste.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane