Microsoft pożegnał XP

Od wtorku Microsoft nie zabezpiecza systemu XP i prawie całkowicie wstrzymał wsparcie techniczne dla tej wersji Windowsa

Od wtorku Microsoft nie zabezpiecza systemu XP i prawie całkowicie wstrzymał wsparcie techniczne dla tej wersji Windowsa, a na świecie około 29 proc. komputerów osobistych nadal korzysta z systemu XP.

Serwis thejournal.ie przekazał kilka rad jego użytkownikom. Na liście propozycji znajdują się: przejście na inny system lub zmiana sprzętu. Można też przejść na nowsze produkty giganta z Redmond. Osoby, które chcą pozostać przy wersji XP, muszą jak najszybciej pościągać wszystkie dostępne aplikacje dla Windows XP.

Można zmienić też przeglądarkę internetową — Google zapowiedział, że będzie wspierał XP do 2015 r., a Mozilla, do której należy przeglądarka Firefox, jeszcze nie podała daty. Użytkownicy powinni też sprawdzić, czy wsparcie zagwarantuje producent oprogramowania antywirusowego.

Można też pozostać w trybie off-line, a więc zrezygnować z połączeń internetowych i korzystać z kont dodatkowych, a nie administracyjnego, co w razie potrzeby zminimalizuje szkody.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu