Microsoft rezygnuje z freelancerów

DI
opublikowano: 14-09-2013, 14:17

Microsoft redukuje freelancerów i pracowników kontraktowych w swoim portalu MSN, podała agencja Reuters na swojej stronie internetowej.

Dział usług online Microsoftu składa się głównie z wyszukiwarki Bing i portalu informacyjno-rozrywkowego MSN i nigdy nie był rentowny, a w ostatnich dwóch latach przyniósł stratę wynoszącą prawie 3 mld USD.  

Rzecznik koncernu potwierdził zwolnienia, ale odmówił podania liczby pracowników, których one dotkną. Reuters podaje jednak na swojej stronie internetowej, że mogą one dotyczyć ponad 100 osób. Microsoft zrezygnuje głównie z pracowników kontraktowych i freelancerów.    

Ubiegły rok był czasem stagnacji dla portalu MSN, który miał miesięcznie około 116 mln unikalnych użytkowników. W tym samym okresie główni rywale, portale Yahoo i AOL, rośli znacznie szybciej.    

MSN jest dostępny także w polskiej wersji językowej, ale Microsoft współtworzy go z redakcjami wydawnictwa Agora, głównie dziennikiem "Metro" i portalem Gazeta.pl. Polski MSN działa pod adresem metromsn.gazeta.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Microsoft rezygnuje z freelancerów