Microtech wybrał parkiet

KL
opublikowano: 16-09-2009, 00:00

Dziś setny debiut na rynku alternatywnym. Na parkiet wchodzi Microtech International.

Dziś setny debiut na rynku alternatywnym. Na parkiet wchodzi Microtech International.

Innowacyjna firma miała wejść na NewConnect już w maju. Nie doszło do tego, ponieważ podjęto rozmowy o przejęciu. Na Microtech International ostrzył sobie zęby giełdowy IB System. Rozmowy zawieszono, więc spółka powróciła do wcześniejszego scenariusza.

— Chcemy wejść na giełdę, by zwiększyć wiarygodność i pokazać się szerszej grupie inwestorów — mówi Adam Handzlik, prezes Microtechu.

Na razie firma zdecydowała się na debiut bez emisji. W niedalekiej przyszłości chce jednak uzyskać od inwestorów około 2 mln zł — być może jeszcze w tym roku, a najpóźniej w drugim kwartale 2010 roku.

— Pieniądze chcemy przeznaczyć na rozwój, czyli m.in. na poszerzenie działalności w elektronice, automatyce przemysłowej i w dziedzinie multimediów — tłumaczy Adam Handzlik.

Firma specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach elektronicznych dla sektora lotniczego i wojskowego. Chce znaleźć więcej klientów w Europie Zachodniej. W automatyce liczy przede wszystkim na sektor energetyczny. W multimediach — na rozwiązania dla inteligentnych budynków oraz dla reklamy.

Wejście na parkiet ma też jeszcze jedną przyczynę — pozwoli na rynkową wycenę spółki, co da podstawę do rozmów z potencjalnymi inwestorami.

— Rozmowy z IB System zostały zawieszone, ale możemy do nich wrócić. W tej chwili nie ma zgody akcjonariuszy IBS na przejęcie — mówi Adam Handzlik.

Właścicielem Microtechu jest firma ITG, która sama wybiera się na giełdę.

— Rozważamy debiut na rynku — mówi Wiesław Frydrych, prezes ITG.

ITG nie planuje wyjścia z inwestycji w Microtech.

— Dopuszczamy możliwość sprzedaży kilku procent akcji spółki, jednak nie wcześniej niż w przyszłym roku — zapowiada Wiesław Frydrych.

Dodaje, że oprócz IBS są inni inwestorzy zainteresowani Microtechem, rozmowy są jednak na zbyt wczesnym etapie, by o nich mówić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu