Midas przejmuje Sferię

DI
opublikowano: 24-12-2015, 10:57

Kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka spółka Midas poinformowała o zawarciu umowy zakupu 51 proc. akcji Sferii za 121,9 mln zł.

Zarząd Midasa poinformował, że 23 grudnia w późnych godzinach wieczornych zawarto umowy sprzedaży 1 834 405 akcji spółki Sferia o wartości nominalnej 100 zł każda, reprezentujących 51 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym. Umowę zawarło Aero2 z grupy kapitałowej Midas z Jackiem Szymońskim oraz  Bithell Holdings Limited.

Zygmunt Solorz kontroluje i Midasa, i Sferię.
Zobacz więcej

Zygmunt Solorz kontroluje i Midasa, i Sferię. Fot : Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu"

- Intencją Spółki jest zakup akcji pozwalających na przejęcie kontroli w spółce Sferia, a tym samym zapewnienie dostępu do częstotliwości z zakresu 800 MHz co pozwoli Grupie Midas utrzymać najwyższy poziom świadczonych usług dla spółek z Grupy Kapitałowej Cyfrowy Polsat – głosi komunikat.

Sferia jest operatorem telekomunikacyjnym posiadającym rezerwację częstotliwości obejmującą blok o szerokości 2x5Mhz z zakresu 800 MHz, która obowiązuje do dnia 31 grudnia 2018 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu