Między domem a pracą

MK
opublikowano: 12-09-2012, 00:00

Zbigniew Mądry: Moim zdaniem

ZBIGNIEW MĄDRY

dyrektor handlowy i członek zarządu firmy AB

Choć to nowe w Polsce zjawisko, to coraz szybciej rozpowszechnia się wśród pracowników i pracowników. Najbardziej charakterystyczne dla konsumeryzacji IT jest to, że najnowszy sprzęt do użytku prywatnego ma wystarczającą funkcjonalność i moc obliczeniową do wykonywania wielu zadań służbowych (m.in. integracji urządzeń mobilnych z Exchange, możliwości przeglądania arkuszy XLS, pracy w firmowym extranecie).

Tendencję tę dość dobrze ilustruje przykład odwrócenia rynku od typowo korporacyjnych aparatów BlackBerry w kierunku konsumenckiego telefonu HTC. Ten pożądany przez wiele osób gadżet może być jednocześnie wykorzystywany w sprawach prywatnych i do efektywnej pracy. Przemawiają za tym poziom zaawansowania technicznego urządzenia i stosunkowo niska cena.

To kolejny etap rozwoju tzw. chmury obliczeniowej, która umożliwia przeniesienie wielu funkcji i danych firmowych do ogólnodostępnej sieci. Zjawisko to się nasila, zwłaszcza za sprawą nowych technologii, które są dostępne na polskim rynku IT. Chodzi przede wszystkim o najnowsze tablety i smartfony, za których pomocą można uzyskać dostęp do firmowych danych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Między domem a pracą