Międzynarodowa impreza w Gdańsku

Bogdan Tychowski
30-12-2004, 00:00

Menedżerowie największych firm samochodowych i logistycznych spotkają się na prestiżowej konferencji w Gdańsku.

Już za niespełna pół roku — 21 i 22 czerwca 2005 r. w Gdańsku odbędzie się międzynarodowa konferencja Autologistic Central Europe 2005.

To pierwsza impreza poświęcona światowej branży motoryzacyjnej organizowana w Polsce na taką skalę. W Dworze Artusa, w historycznym centrum Gdańska, spotka się około 200 wysokiej rangi przedstawicieli największych producentów samochodów (około 25 proc. uczestników), dostawców producentów samochodów (około 20 proc.) oraz przedstawicieli czołowych firm logistycznych z całego świata (55 proc.).

Będzie to już szósta konferencja z cyklu Autologistic. Poprzednie odbywały się w Chicago, Detroit, Szanghaju i Montreaux.

Kierunek — Wschód

W 2005 r. po raz pierwszy odbędzie się ona w naszej części Europy. Jak twierdzą organizatorzy Autologistic — przeprowadzenie konferencji w centralnej Europie to efekt ogromnego zainteresowania tym regionem ze strony firm produkujących samochody, ich dostawców oraz firm logistycznych — mówią przedstawiciele Automotive Logistics Magazine, organizatora Autologistic Central Europe. Polska z kolei jest, ich zdaniem, postrzegana jako kraj, w którym działa wiele firm motoryzacyjnych, które prognozują dynamiczny rozwój swojej działalności.

O wyborze Gdańska zdecydowało jego znaczenie na mapie transportowej naszej części Europy oraz odpowiednie zaplecze do organizacji tego typu imprezy.

O transporcie i serwisie

W programie Autologistic Central Europe 2005 przewidziano takie tematy, jak logistyka gotowych samochodów, transport, części serwisowe, strategia logistyczna oraz planowane przedsięwzięcia dotyczące obszaru Europy Środkowej i Wschodniej.

Wśród głównych sponsorów konferencji Autologistic Central Europe 2005 są Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oraz Urząd Miejski w Gdańsku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Międzynarodowa impreza w Gdańsku