Mieszkańcy Kielc zadłużeni na 17 mln zł

AR
opublikowano: 06-04-2018, 16:55
aktualizacja: 06-04-2018, 16:56

Kielce będą kontynuować program umarzania długów zagrożonych eksmisją mieszkańców lokali komunlanych i socjalnych. Ich zaległości sięgają już 17 mln zł.

W poprzedniej edycji programu dla osób zagrożonych eksmisją w Kielcach, prowadzonym w latach 2014-2017, pomocą objęto ponad 500 rodzin. Radni miasta zdecydowali, że program będzie kontynuowany – informuje urząd miasta. 

Program skierowany jest do kielczan w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, mieszkających w lokalach należących do miasta i zagrożonych utratą mieszkania z powodu zaległości w opłatach czynszowych. Mają oni szansę na częściowe umorzenie długu (80 proc.). Pomoc jest ograniczona – dostaną ją tylko osoby, w stosunku do których orzeczono  prawomocną eksmisję i których średni miesięczny dochód nie przekroczy w gospodarstwie wieloosobowym 125 proc. najniższej emerytury, zaś w jednoosobowym – 175 proc. 

Zadłużenie mieszkań należących do miasta na koniec 2017 roku wynosiło ponad 17 mln złotych, z czego część została już umorzona. 

Uczestnik programu zobowiązuje się do terminowego regulowania opłat czynszowych przez dwa kolejne lata i spłaty istniejącego zadłużenia jednorazowo lub w ratach. W zamian część długu jest anulowana. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu