Mieszkania pełne sztuki (GALERIA)

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 21-05-2013, 00:00

Dom Development rozpoczął budowę jednego ze swoich największych osiedli. Na Żoliborzu w sześć lat powstanie około 1,7 tys. lokali

15 maja 2013 r. przy ulicy Powązkowskiej 7/13 wbito łopatę pod budowę pierwszych budynków na osiedlu Żoliborz Artystyczny. Na liczącej 10 ha działce powstanie osiedle z trzynastoma budynkami. Zgodnie z miejskim planem zagospodarowania przestrzennego utrzymane zostaną rosnące na tym terenie drzewa. Deweloper wybuduje też drogi, z których będą korzystać nie tylko mieszkańcy. Projekt osiedla stworzyli architekci z pracowni Mąka Sojka Architekci.

W zgodzie z tradycją

Wspólnie z Urzędem Dzielnicy Żoliborz i środowiskami mieszkańców Żoliborza deweloper stworzył koncepcję urbanistyczną nawiązującą stylem i nazewnictwem do najlepszych międzywojennych wzorców. Żoliborz przed laty został podzielony na cztery obszary, każdy o nazwie odpowiadającej jego charakterowi: Żoliborz Oficerski, Dziennikarski, Urzędniczy i Spółdzielczy. Teraz, za sprawą inwestycji Dom Development, dołączy do nich Żoliborz Artystyczny.

Poszczególne budynki, ulice i pasaże będą nazwane na cześć artystów związanychz Żoliborzem: Czesława Niemena, Kaliny Jędrusik, Zbigniewa Zapasiewicza, Jerzego Kawalerowicza, Janusza Morgensterna, Andrzeja Kurylewicza, Zofii Nasierowskiej, Moniki i Edwarda Piwowarskich, Jerzego Mierzejewskiego, Barbary Zbrożyny, Jerzego Ficowskiego, Hilarego Krzysztofiaka.

— Autorką pomysłu uhonorowania w nazwach osiedla ludzi kultury i sztuki, którzy swoje życie związali z Żoliborzem, jest pani Anna Nehrebecka — dodaje Jarosław Szanajca, prezes Dom Development. W przyszłym centrum osiedla powstanie szeroki na 52 m bulwar im. Czesława Niemena.

Na pierwszy ogień

W I etapie inwestor wybuduje trzy bloki z 233 mieszkaniami. Będzie to siedmiopiętrowa dominanta przy bulwarze im. Czesława Niemena oraz budynki B i C w kolonii (tak zgodnie z lokalną tradycją nazywane są kwartały) im. Jerzego Kawalerowicza. W najwyższym budynku zaprojektowano 26 mieszkań o podwyższonym standardzie, o metrażu od 51,5 do 173 mkw.

Więcej przeczytasz we wtorkowym "Pulsie Biznesu" lub w archiwum PB>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane