Mieszkania+ powstaną na Białołęce

opublikowano: 28-10-2019, 22:00

Dziś są tam nieużytki przy Tarchomińskich Zakładach Farmaceutycznych Polfa, ale za kilka lat będzie duże osiedle z mieszkaniami na wynajem.

Przynajmniej taki jest plan. W poniedziałek spółka PFR Nieruchomości ogłosiła, że na prawie 8 hektarach na warszawskiej Białołęce, odkupionych od kontrolowanej przez skarb państwa firmy farmaceutycznej, powstanie około 1,1 tys. mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie+.

— Pierwsze prace budowlane ruszą na początku 2022 r., a pierwsi mieszkańcy powinni wprowadzić się w 2024 r. — mówi Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości.

W Warszawie trwają już przygotowania do dwóch innych inwestycji w ramach programu Mieszkanie+. Na Ursynowie na etapie projektowania jest osiedle na 3 tys. mieszkań, a przy ulicy Ratuszowej na Pradze-Północ, na gruntach należących wcześniej do Poczty Polskiej, ma ich powstać około 0,5 tys.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy