Miliard na inwestycje

Agnieszka Janas
opublikowano: 24-10-2006, 00:00

Nowe formaty sklepów i otwieranie dużej liczby własnych obiektów — oto założenia nowej strategii Carrefoura w Polsce.

Carrefour Polska, francuski operator hipermarketów o tej samej nazwie oraz supermarketów Champion i Globi, zapowiedział przyspieszenie rozbudowy sieci i jej przemodelowanie.

— Chcemy otworzyć 20 sklepów w 2007 r. w różnych formatach. Podobne plany mamy także na 2008 r. Szacujemy, że wartość inwestycji w tym czasie zamknie się kwotą 1 mld zł — mówi Alain Souillard, prezes Carrefour Polska.

Obecnie spółka ma 117 sklepów.

Sieć wzbogaci się w tym roku jeszcze o cztery hipermarkety: w Grudziądzu, Rybniku, Bydgoszczy i rozbudowany obiekt w Puławach oraz pięć Championów.

— Chcemy wprowadzić trzy nowe formaty: małe hipermarkety Carrefour (powierzchnia sprzedaży 2-4 tys. mkw.), które będą otwierane w miastach liczących 25-60 tys. mieszkańców, sklepy Carrefour Express (powierzchnia sprzedaży 0,8-2 tys. mkw.) oraz sklepy franczyzowe — wylicza Alain Souillard.

Sieć Carrefour Express będzie budowana początkowo na bazie istniejących już supermarketów Globi i Champion. W 2007 r. ruszy 45 sklepów pod tą marką: głównie będą to dawne Championy oraz nowe inwestycje. W 2008 r. przestanie istnieć sieć Globi.

W przyszłym roku ruszy też pilotażowy program franczyzowy. W Warszawie będą działały dwa takie sklepy.

A przejęcia?

— Nie wykluczam, że skorzystamy z okazji, jeśli taka się pojawi. Jednak w tej chwili pierwszeństwo mają inwestycje realizowane przez nas na naszym terenie — mówi Alain Souillard.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu