Miliarder chce podzielić Kalifornię na trzy stany

opublikowano: 10-05-2018, 22:00

Tim Draper, miliarder, który w przeszłości należał do pierwszych inwestorów technologicznych spółek Hotmail, Skype i Tesla, chce podzielić Kalifornię na trzy stany.

Tim Draper, miliarder, który w przeszłości należał do pierwszych inwestorów technologicznych spółek Hotmail, Skype i Tesla, chce podzielić Kalifornię na trzy stany. Argumentuje, że mniejsze stany byłyby skuteczniej zarządzane i mniej biurokratyczne. Rywalizowałyby także o mieszkańców i biznes, co wyszłoby im na dobre. Dzięki podziałowi, poprawiłyby się, jego zdaniem, jakość służby zdrowia i edukacja.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

To już druga jego próba podziału Kalifornii. W 2014 r. zainicjował, wydając na to 5 mln USD, zbieranie podpisów pod petycją podzielenia jej na sześć stanów, nie zdobył jednak wymaganej liczby ważnych podpisów.

Obecnie Tim Draper zebrał ich już 600 tys. To dwukrotnie więcej niż jest wymagane prawem. Ostatni raz do podziału stanu w USA doszło w 1863 r., kiedy Wirginia Zachodnia oddzieliła się od Wirginii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu