Miliarderzy: Bezos przeskoczył Slima

DI, Bloomberg
opublikowano: 12-11-2015, 12:02

Na liście światowych bogaczy doszło do przetasowania - czwarte miejsce należące do tej pory do Carlosa Slima zajął Jeff Bezos.

Jeff Bezos, założyciel i prezes koncernu Amazon.com awansował na czwarte miejsce listy najbogatszych ludzi świata według Bloomberga. Majątek internetowego przedsiębiorcy szacowany jest obecnie na 59,3 mld USD. Portfel Bezosa pęcznieje dzięki rosnącemu kursowi jego spółki - akcje Amazona podrożały w tym roku już o ponad 100 proc.  

Jeff Bezos
Zobacz więcej

Jeff Bezos Bloomberg

Sytuacja Carlosa Slima, meksykańskiego potentata telekomunikacyjnego jest zupełnie inna. Miliarder stracił już w tym roku 15,4 mld USD, czyli najwięcej spośród osób notowanych na liście Bloomberga. Slim jest teraz piąty w rankingu najbogatszych, a jeszcze w maju 2013 r. był liderem.  

Bloomberg Billionaires Index jest aktualizowany każdego dnia w oparciu o giełdową wycenę aktywów posiadanych przez najbogatszych ludzi świata. Na czele rankingu znajduje się Bill Gates, współzałożyciel koncernu Microsoft, który wyprzedza Amancio Ortegę, właściciela odzieżowego koncernu Inditex i znanego inwestora Warrena Buffetta.  

W czołowej 10 jest też Mark Zuckerberg, współzałożyciel i prezes Facebook, którego majątek szacowany na 47,6 mld USD napędzany jest kursem akcji portalu społecznościowego.  

10 najbogatszych ludzi według Bloomberga 

1. Bill Gates 85 mld USD

2. Amancio Ortega 74,4 mld USD

3. Warren Buffett 63,4 mld USD

4. Jeff Bezos 59,3 mld USD

5. Carlos Slim 57,2 mld USD

6. Charles Koch 51,8 mld USD

7. David Koch 51,8 mld USD

8. Mark Zuckerberg 47,6 mld USD

9. Larry Ellison 41,8 mld USD

10. Larry Page 39,3 mld USD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu