Miliardy z PTC

KL
opublikowano: 28-09-2009, 00:00

W walce o Polską Telefonię Cyfrową chodzi o grube miliardy, które co roku generuje operator komórkowy.

W walce o Polską Telefonię Cyfrową chodzi o grube miliardy, które co roku generuje operator komórkowy.

Polski rynek telefonii komórkowej jest niemal równo podzielony pomiędzy trzech największych graczy. Choć skarżą się na kryzys, pomysły Urzędu Komunikacji Elektronicznej i konkurencję ze strony Play, wciąż trzymają władzę.

Przez ostatnie lata Era była trzecia na komórkowym podium, jednak ostatnio pod niektórymi względami udało jej się pobić Orange. W drugim kwartale 2009 r. przychody PTC wyniosły 1,96 mld zł. Przeprowadziła restrukturyzację, dzięki której znacznie udało się jej poprawić rentowność na poziomie EBITDA.

Po pierwszym półroczu z usług operatora korzysta 13,4 mln klientów. Mimo zdecydowanie mniejszej dynamiki nasyconego rynku, w drugim kwartale PTC miała prawie 580 tys. klientów więcej niż przed rokiem. 810 tys. abonentów korzysta z usług internetowych. Spółka chwali się też bardzo małym odsetkiem rezygnacji, który według jej danych jest niski nawet jak na skalę międzynarodową.

Era jest też jedną z najbardziej znanych polskich marek. Od kilku lat zapowiadano, że jej nazwa "wkrótce" zostanie zmieniona na T-Mobile. Właściciele czekają jednak, aż wyjaśnią się wszelkie zawiłości prawne związane ze strukturą udziałowców

758

mln zł Taki zysk na poziomie EBITDA wypracowała Era w drugim kwartale 2009 r. To o 53 proc. więcej niż w pierwszym, kiedy wyniosła 494 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane