Milenialsi oszczędzają na „dziś”, nie na „jutro”

AD, Yahoo Finance
opublikowano: 07-06-2017, 14:26
aktualizacja: 07-06-2017, 14:30

Bank of America i Merrill Edge zbadali, jak oszczędzają dzisiejsi 20-30-40-latkowie. Najmłodsi nie wypadli tak źle, jak często się o nich mówi.

Pokolenie tzw. milenialsów czyli ludzi urodzonych na przełomie lat 80. i 90. Oszczędza nawet więcej niż poprzednie generacje – dowodzi najnowszy raport z badania. Według jego autorów osoby między 18 a 24 rokiem życia odkładają nawet 19. proc. swoich rocznych zarobków, podczas gdy starsi jedynie 14 proc.

Flickr

Pokolenia X i Y różni również cel, na jaki odkładają pieniądze. Milenialsi (Y) skupiają się na dniu dzisiejszym i zaspokojeniu swoich rozbudowanych oczekiwań od życia, takich jak ciekawe podróże. Właśnie ta niezależność finansowa to główny cel, na który odkładają. Starsze pokolenia czyli tzw. iksy i baby boomersi (urodzeni w latach 60. i 70.) oszczędzali głównie na emeryturę i okresy, gdy nie będą mieli pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Yahoo Finance

Polecane