Miller o sprawie Naumana: nie zajmuję się plotkami

23-06-2004, 11:00

Nie zajmuję się plotkami. Jest za dużo przypadków ludzi, o których są różne plotki, a później są oni rehabilitowani - tak Leszek Miller skomentował doniesienia prasowe o byłym wiceministrze zdrowia i byłym szefie NFZ Aleksandrze Naumanie.

Według "Rzeczpospolitej", Nauman zamieszany jest w tzw. aferę sprzętową, na której polski budżet stracił ok. 100 mln zł. Polegała ona na tym, że zachodnie firmy wstawiały do szpitali sprzęt, tłumacząc, że to darowizna, a potem przysyłały za niego faktury. Ponadto, według gazety, Nauman przez lata świadomie łamał ustawę antykorupcyjną, ponieważ miał firmę w Szwajcarii. Były wiceminister zaprzecza obu zarzutom.

Miller tłumaczył w środę w Radiu Zet, że w chwili gdy powoływał Naumana na stanowisko wiceministra zdrowia, miał opinię ABW, w której napisano, że kandydatura Naumana pozostaje bez zastrzeżeń.

"Ja zapytałem ABW, ona powołała się na raport UOP z lat 97-98, a więc jeszcze przed objęciem przez SLD rządów, gdzie osoba Naumana jest bez zastrzeżeń" - powiedział.

Miller dodał też, że nominację Naumana konsultował wcześniej ze swoją partią, a także ze środowiskiem lekarskim.

Pytany, czy gdyby miał taką okazję, powołałby znowu Naumana, Miller zaprzeczył. "Nauman wykazał cechy charakteru, które dyskwalifikują go jako działacza politycznego czy społecznego. Wystarczy choćby przypomnieć incydent na Rozbrat" - podkreślił. Chodzi o incydent w restauracji w siedzibie SLD w ubiegłym roku, podczas którego poturbowany został fotoreporter próbujący zrobić zdjęcia Naumanowi i ówczesnemu ministrowi zdrowia Mariuszowi Łapińskiemu. Po zdarzeniu Nauman i Łapiński zostali wykluczeni z partii.

sal/woj/dro/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Miller o sprawie Naumana: nie zajmuję się plotkami