Minister przyjął program dla PHF

Katarzyna Kozińska
opublikowano: 04-02-2005, 00:00

Minister skarbu zatwierdził wczoraj plan restrukturyzacji Polskiego Holdingu Farmaceutycznego (PHF).

— Do projektu wniesiono tylko kilka uwag, ale został przyjęty. Od poniedziałku rozpoczynamy konsultacje ze związkami zawodowymi — mówi Irmina Jabłońska, przewodnicząca rady nadzorczej PHF.

Rozmowy nie będą łatwe, bo z niektórymi zaleceniami doradcy nie zgadzają się pracownicy Polfy Warszawa. Projekt zakłada m.in. zmiany na stanowiskach szefów poszczególnych fabryk z grupy oraz wymianę składów rad nadzorczych.

— Pracownicy nie widzą uzasadnienia do takich zmian. Większość jest temu przeciwna. Firma jest rentowna i dobrze jej się wiedzie. Nie chcemy tu cudotwórców i uzdrowicieli — podkreśla Mirosław Miara, przewodniczący organizacji związkowej Polfy Warszawa.

Kilka dni temu na konferencji w Polfie Warszawa poseł Paweł Poncyliusz (PiS) i Alicja Olechowska (PO) oświadczyli, że wystąpią do resortu skarbu z propozycją rozwiązania holdingu. Polfa Warszawa chce iść samodzielnie na giełdę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Minister przyjął program dla PHF