Mispol kupuje PMB

DI
opublikowano: 14-05-2007, 00:00

Producent konserw i dań gotowych przejmuje zakłady mięsne w Białymstoku. Będzie emisja dla ich właścicieli.

Producent konserw i dań gotowych przejmuje zakłady mięsne w Białymstoku. Będzie emisja dla ich właścicieli.

Mispol poinformował w sobotę o zawarciu umów przedwstępnych, dzięki którym przejmie kontrolę nad 85 proc. kapitału zakładowego i ponad 88 proc. głosów na walnym zgromadzeniu PMB.

Białostockie PMB należy do największych zakładów mięsnych w kraju. Sprzedaje około 200 ton wędlin i mięsa dziennie. W ubiegłym roku szefowie zakładów wspominali o możliwych przejęciach konkurentów i nie wykluczali sięgnięcia w tym celu po kapitał z giełdy. Stanie się jednak inaczej.

Od spółki Biruna z Wasilkowa Mispol kupuje 42,5 proc. akcji PMB za 59,12 mln zł. Natomiast od 11 udziałowców nabędzie za 30,5 mln zł udziały w LS Invest Sp. z o. o., która posiada 42,5 proc. akcji białostockich zakładów mięsnych.

Choć zawierający umowę udziałowcy LS Invest mają 61 proc. głosów na walnym spółki LS Invest, Mispol najchętniej przejąłby wszystkie jej udziały.

Najnowszy zakup Mispolu będzie się wiązał z emisją akcji dla dotychczasowych właścicieli białostockiej firmy. Biruna obejmie 3 mln akcji giełdowej spółki, a udziałowcy LS Invest 1,56 mln.

Transakcja powinna zostać zamknięta najpóźniej do końca listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy