Młody nie lubi autokratów

opublikowano: 22-04-2018, 22:00

Urodzeni po 1990 r. stanowią 35 proc. siły roboczej.

Od starszych współpracowników różnią się sposobem komunikacji. Są bardziej otwarci, bo całe swoje życie wiedli w wolnym kraju i od dzieciństwa mają styczność z innowacjami cyfrowymi. Nie sprawdza się wobec nich autokratyczny styl zarządzania.

Mimo że są pomysłowi, ambitni i entuzjastycznie nastawieni, nie mogą liczyć na bezkrytyczny zachwyt zwierzchników — wynika z raportu firmy Aterima HR. 85 proc. młodych docenia starania pracodawców. 44 proc. odchodzi z pracy z powodu niskich zarobków, a 41 proc. — bo nie może się zawodowo rozwijać. Aż 97 proc. ocenia firmę na podstawie doświadczeń z rekrutacji, a 93 proc. narzeka na brak informacji o wynagrodzeniach w ogłoszeniach o pracę. Od swoich menedżerów oczekują dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z pracownikami. Tymczasem przełożeni często tego nie robią, wychodząc z założenia, że nie ma sensu rozmawiać o sprawach oczywistych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Młody nie lubi autokratów