Młodzi Polacy wygrali europejski quiz finansowy

  • DI
opublikowano: 09-05-2018, 22:00

Emilian Ptak i Paweł Rozbejko ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie wygrali we wtorek w Brukseli finał Europejskiego Quizu Finansowego.

14-latkowie z Polski okazali się najlepsi z wiedzy o finansach i bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni — spośród 40 tys. osób z 25 państw w UE. Emilian i Paweł zapewnili swojej szkole nagrodę w wysokości 3000 EUR. Drugie miejsce w konkursie zajęli uczniowie z Irlandii, a trzecie — z Niemiec. W ścisłym finale udział wzięło 50 uczniów. Każda z drużyn zmierzyła się z testem składającym się z 30 pytań na temat oszczędzania, inwestowania, zadłużenia oraz cyberbezpieczeństwa. Quiz składał się z trzech etapów: szkolnego, krajowego i europejskiego. W etapie szkolnym w Polsce uczestniczyło 8012 uczniów z 220 szkół.

Do finału krajowego trafiło 1144 uczniów, który wygrała dwójka z Głogowa. Konkurs dla uczniów w wieku 13-15 lat to inicjatywa Europejskiej Federacji Bankowej. W Polsce organizatorem była fundacja Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. Europejski Quiz Finansowy odbył się w tym roku po raz pierwszy. Jego celem jest wzbogacenie programu nauczania, jeśli chodzi o praktyczną edukację finansową, upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce i Europie, a także poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy