Młodzi zdolni

Michał Mizera
04-02-2005, 00:00

Zakopane — zimowa stolica Polski — wciąż nie potrafi zapewnić gościom doznań artystycznych na miarę własnej młodopolskiej i międzywojennej tradycji.

Tę lukę stara się wypełnić Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci, organizując w Zakopanem warsztaty muzyczne dla wybitnie uzdolnionych muzyków młodej generacji. Oprócz zajęć z wybitnymi pedagogami młodzi muzycy dają otwarte koncerty.

W sobotę 5 lutego o 17.00 w willi „Atma” Karola Szymanowskiego koncert muzyki polskiej (F. Chopin, H. M. Górecki, W. Lutosławski). We wtorek 8 lutego, tamże, koncert muzyki europejskiej (J. Brahms, C. Debussy, F. Liszt). W czwartek 10 lutego o 18.00, wyjątkowy koncert muzyki kameralnej w Teatrze Witkacego (F. Chopin, J. Haydn, D. Szostakowicz). A w poniedziałek (14 lutego) koncert „Wspominając Mistrza” w Galerii Władysława Hasiora, który wspierał fundusz i co roku, aż do śmierci, podejmował młodych twórców herbatą. Wstęp na koncerty i wernisaż wolny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Mizera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Młodzi zdolni